Dudu Home Hakkında

Seyahat etmek benim her zaman en büyük tutkum oldu. Farklı kültürler hakkında öğrenmeye olan merakım ve hayranlığım seyahat ettikçe azalmadı, tam tersine derinleşti. Tasarıma olan ilgimi ise çok sonraları keşfettim. Bu ilgimi dünyadaki kültürel çeşitliliği kutlayan ve yerel toplulukları da destekleyen bir işe dönüştürmeye karar verdim.

Etnik ve Modern El Yapımı Ürünler

Dudu Home’da geleneksel dokuma ve boyama yöntemleriyle yapılan etnik ve modern tasarımlı ürünler sunuyoruz. Bu ürünlerin her biri yereldeki üreticiler tarafından elde sınırlı sayıda üretiliyor.

Seri üretiminden farklı olarak, el yapımı tasarımların doğasında boyama ve dokumada farklılıklar oluşur. Tam da bu nedenle bu ürünler eşsizdir, yani İngilizce’de söylendiği gibi perfectly imperfect!

Hikayesi Olan Ürünler

Dudu Home’da hikayesi olan ürünleri sizinle paylaşıyoruz. Her bir ürün zanaatkarın dilini ve o bölgenin kültürel mirasını yansıtıyor. Dünyanın farklı ülkelerinden zanaatkarlar kendi tasarımlarını ortaya koyuyor veya hazırladığımız tasarımlara kendi bakış açılarını katarak zenginleştiriyor.

Adil Ticaret

Ürünlerimizi doğrudan Guatemala, Vietnam, Türkiye, Özbekistan gibi ülkelerdeki zanaatkarlar, kooperatifler ve aile işletmelerinden adil ticaret prensiplerini gözeterek tedarik ediyoruz. Böylece el yapımı üretimin sürdürülmesini ve toplulukların becerilerini geliştirmelerini teşvik ederek yerel halkları desteklemeyi amaçlıyoruz.

Dudu Home İsmi

Dudu, anneannemin ismi. Anneannem, benim için iyiliğin, çalışkanlığın ve insanları bir araya getirmenin simgesi.

Home, kendimizi iyi hissettiğimiz yer.